Відкритті та показові заняття, заняття з використанням англомовного контенту

Облік грошових коштів

09 вересня 2024 року доктором філософії з обліку та оподаткування (Phd) Роєвою Ольгою Сергіївною проведено відкрите лекційне заняття в онлайн-режимі з навчальної дисципліни «Фінансовий облік -1» за темою: «Облік грошових коштів» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» денної форми навчання групи ОП-22.

На відкритому лекційному занятті були присутні: декан факультету економіки та управління бізнесом к.е.н, доцент, Кашубіна Ю.Б.; завідувачка кафедри ООПУА к.е.н, доц. Адамовська В.С.; д.е.н, проф. Брадул О.М.; к.е.н., доц.. Шепелюк В.А.; керівник відділу забезпечення якості канд. психол. наук, доц. Тарасова О.В.

Тема заняття охоплювала дискусійні питання щодо визначення економічної сутності понять «гроші», «грошові кошти» у науковій літературі та у нормативних документах України; методів обліку касових операцій; безготівкових і безготівкових розрахунків; обліку грошових документів; особливостей організації обліку грошових коштів починаючи з базових понять і до складніших аспектів обліку чеків, векселів, акредитивів та інших розрахункових документів, а також питання відображення руху грошових коштів у первинних документах і у фінансовій звітності. Структурованість, логічність, доступність і аргументованість лекційного матеріалу, забезпечило розуміння студентами складних теоретичних питань. Значна частина заняття була присвячена розв`язанню практичних завдань з обліку грошових коштів у касі та на рахунках у банку, а також було використано кілька прикладів із реального бізнесу, що дозволило краще зрозуміти практичне застосування особливостей обліку готівкових та безготівкових розрахунків.

Заняття проходило у діалоговому форматі з активним залученням студентів, що сприяло закріпленню матеріалу, а також лекторкою були використані інші прийоми закріплення матеріалу – повторення, запитання на перевірку розуміння, засвоєння, підведення підсумків.

DEVELOPMENT OF THE DIGITAL ECONOMY AND SOCIETY

03.06.2024 року доцент Голобородько Т.В. разом зі студентами групи ПУА-21 (ОПП Публічне управління та адміністрування) розглянули питання визначення сутності та змісту понять оцифровування, цифровізація та цифрова трансформація англійською мовою.
Навчальна дисципліна: "Електронне урядування"

Тема: РОЗВИТОК ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ ТА СУСПІЛЬСТВА

Зелена економіка України (Green economy of Ukraine)

16 травня 2024 Ольгою Роєвою було проведено лекційне заняття з використанням англомовного контенту в рамках вивчення дисципліни «Основи сталого розвитку» для студентів 1 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» та 2 курсу спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування». Під час проведення лекційного заняття на тему «Зелена економіка України (Green economy of Ukraine)» було розглянуто питання низьковуглецевого відновлення України; ключові напрями «зеленої економіки»; Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП)- The United Nations Environment Programme (UNEP); платформи знань зеленого зростання (GGKP), Partnership for Action on Green Economy (PAGE); фінансування зеленої економіки - UNEP Finance Initiative (UNEP FI), UN Environment Inquiry; українська таксономія економіки, розбудова економічної та торговельної політики (The Economic and Trade Policy); розглянуто Карибський проект зеленої економіки - EaP Green та Енергетичну стратегію України до 2050 року . 

HR-менеджмент

2 травня 2024 р. відбулося лекційне заняття з дисципліни "HR-менеджмент" у групі ОП-22 на тему: "Кар'єра та її розвиток". На лекції студентів найбільше вразила "криза середнього віку", коли після 40 років  відбувається переоцінка цінностей і аналіз можливостей — як використаних так і втрачених. З віковими кризами різного роду ми стикаємось протягом усього свого життя. В двадцять років ми переживаємо кризу вибору, в тридцять — кризу браку мотивації, в сорок — кризу досягнень, в пʼятдесят маємо кризу, в якій результати дещо розбіглись з очікуваннями. Ще є передпенсійна криза — криза виходу на пенсію, що пов’язана з переживанням почуття непотрібності. Воно виникає через різку зміну способу життя та обмеження кола соціальних контактів. Гарна новина — це не назавжди. Термін кризи середнього віку, як правило, недовговічний. Памʼятайте, про це і про те, що подолання цього стану вам цілком під силу. 

На лекції використано англомовний контент.

Система політичних інститутів: порівняльна характеристика

1 травня 2024 року проведено лекційне заняття з дисципліни «Політичні інститути і процеси» зі здобувачами групи ПУА-22 (лектор к.е.н., доцент Адамовська В.С.), на якому розглянуто тему «Система політичних інститутів: порівняльна характеристика» з використання англомовного контенту

The main types of political systems recognized are democracies, totalitarian regimes and, sitting between these two, authoritarian regimes with a variety of hybrid regimes. Modern classification system also include monarchies as a standalone entity or as a hybrid system of the main three.

Comparative politics is the systematic study and comparison of the diverse political systems in the world. It is comparative in searching to explain why different political systems have similarities or differences and how developmental changes came to be between them.

Network Readiness Index

01.05.2024 року на лекції з електронного урядування (група ПУА-21, лектор - доцент Голобородько Т.В.) було розглянуто Індекс мережевої готовності англійською мовою (лекція на тему "Моніторинг оцінювання та прогнозування розвитку системи електронного урядування" ). 

Since network readiness is a multi-dimensional concept, the Network Readiness Index (NRI) is a composite index constructed with three levels.

The primary level consists of four pillars that make up the fundamental dimensions of network readiness. Each of the fundamental pillars divides into additional sub-pillars that constitute the second level. The third level consists of individual indicators distributed across the different sub-pillars and pillars of the primary and secondary levels. All indicators used within the NRI belong to a pillar and a sub-pillar.

Key Highlights of the Network Readiness Index (NRI) 2023 and Ukraine's Ranking.

Статистичні індекси

30 квітня 2024 року здобувачі групи ОП-22 почали знайомство зі статистичними індексами (лектор к.е.н., доцент Адамовська В.С.).

An index shows the development of a number over time. It is not expressed in tons, euro or any similar common unit; it only shows the change of a figure from one point in time to another. For simplicity, the reference value, which may refer to a given year (base year), is usually set to 100.

ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ (INCOME TAX OF INDIVIDUALS)

30 квітня 2024 Ольгою Роєвою було проведено лекційне заняття з використанням англомовного контенту в межах вивчення дисципліни «Облік і звітність в оподаткуванні» для здобувачів вищої освіти 3 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Під час проведення лекційного заняття на тему «Податок на доходи фізичних осіб (Income Tax of Individuals)» було розглянуто основні елементи податку на доходи фізичних осіб: об’єкти оподаткування ПДФО (objects of personal income tax taxation), базу оподаткування ПДФО (taxation base of personal income tax), звітність з ПДФО (personal income tax reporting), календар подачі податкового розрахунку (tax filing calendar calculation) та основні елементи військового збору: платники ВЗ (military levy payers), об’єкти оподаткування ВЗ (objects of taxation by the military levy), базу оподаткування ВЗ (taxation base by the military levy) та ін.

Політичний маркетинг

Політика та влада завжди були, є та будуть одними із найактуальніших питань для усього світу. Політичну діяльність у будь-якому суспільстві і за будь-якого політичного режиму  спрямовано на завоювання та утримання контролю над ринком, але ринком специфічним — ринком влади. За умов цивілізованого змагання за право управління політичною сферою суспільства під політичним маркетингом розуміють сукупність форм, методів і технологій дослідження, проектування, регулювання та впровадження в суспільно-політичну практику тих чи інших настанов суспільної свідомості з метою завоювання ринку влади та утримання контролю над ним. Саме на тему "Політичний маркетинг"  24 квітня 2024 року було проведено заняття зі здобувачами гр. ПУА-22 (лектор к.е.н., доцент Адамовська В.С.), на якому англійською мовою звучали цитати зарубіжних політичних діячів, які увійшли до рейтингу Forbes; розглядалися різноманітні політичні кампаніі, політичні образи діячів.

ЄВРОПЕЙСЬКІ ВИМІРИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ (EUROPEAN DIMENSIONS OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT)

25 квітня 2024 року Ольгою Роєвою було проведено лекційне заняття з використанням англомовного контенту в межах вивчення дисципліни «Основи сталого розвитку» для студентів 1 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» та 2 курсу спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування». 

Під час проведення лекційного заняття на тему «Європейські виміри сталого розвитку (European dimensions of sustainable development)» було розглянуто основні індикатори (Indicators ОЕСР, КСР ООН, СЕЕО) Європейського Союзу та системи оцінювання сталого розвитку (Environmental impact Assessment, Strategic Environmental Assessment,Sustainability Impact Assessment); стратегічні документи Європейського Союзу з розбудови стратегії сталого розвитку - Communiqué of the European Commission: стратегія Європейської Зеленої Угоди (The European Green Deal); пріоритетні напрями ЄС для досягнення цілей сталого розвитку (smart growth, sustainable growth, inclusive growth ) і ін.


Поняття іміджу в сучасному світі

24.04.2024 було проведено заняття з дисципліни Зв'язки з громадськістю англійською мовою у групах ПУА-22 та ПУА-23 з викладачем Денисенко Д.О.

Темою заняття було: Поняття іміджу в сучасному світі. Студенти розглянули поняття людини, продукту, організації та країни, наводили власні приклади та розуміння цих понять.

ІНДИКАТОРИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ (INDICATORS OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT)

18 квітня 2024 Ольгою Роєвою було проведено лекційне заняття з використанням англомовного контенту в межах вивчення дисципліни «Основи сталого розвитку» для студентів 1 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» та 2 курсу спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування». Під час проведення лекційного заняття на тему «Індикатори сталого розвитку (Indicators of sustainable development)» було розглянуто основні індикатори (Indicators) та індекси (index), що відображають економічний, соціальний та екологічний розвиток регіонів певної країни: General Indicator of Science and Technology, Index of sustainable and economic welfare, Composite Sustainability Performance Index, G score method DJSGI та SAM (Dow Jones sustainability group indices and Sustainable Asset management), City Development Index, Bo Vespa Corporate Sustainability Index, Human Development Index, Innovation Index.

Основи політичного менеджменту та маркетингу

17 квітня 2024 року відбулося заняття з дисципліни «Політичні інститути та процеси» з використанням англомовного контенту. На занятті здобувачі групи ПУА-22 вивчили основи політичного менеджменту та маркетингу (лектор завідувач кафедри Адамовська В.С.). Здобувачами підготовлено власний рейтинг найвпливовіших політичних діячів світу та проаналізовані їхній імідж та політичні програми 🤵🏽‍♀️🤵

Податкова соціальна пільга та її практичне застосування

15 квітня 2024 року на практичному занятті з фінансового обліку – ІІ викладач – асистент кафедри Поросла П.В. розповіла про поняття Податкової соціальної пільги та її практичне застосування за допомогою двомовного контенту. Студенти групи ОП-21 зацікавилися темою, адже за допомогою Tax social benefit вони можуть зменшити суму податку на доходи фізичних осіб з заробітної плати, тому викладач разом зі студентами вирішили задачі з обчислення пільги.

Вербальна комунікація як технологія PR

15.04.2024 р. на 1й парі лектором Світланою Архипенко з дисципліни «Зв’язки з громадськістю» для студентів груп ПУА-23 та ПУА-22 проведено лекцію з використанням англійської мови. Тема лекційного заняття «Вербальна комунікація як технологія PR» виявилась не тільки актуальною для майбутніх публічних ораторів, а й доволі зручною для «вмонтування» англійської в процес пояснення деяких професійних термінів. 

На занятті зі студентами була змога з’ясувати, що в різних ситуаціях зі своєю громадськістю варто вчитись говорити її «мовою», але справжній фахівець з PR повинен знати всі компоненти культури мови і вміти фахово їх застосовувати. Крім того, розглянули структуру публічного виступу; з’ясували, як вірно розраховувати час виступу та реагувати на різні запитання аудиторії; а ще: виявляється, вміти слухати – це теж мистецтво)

Тому заняття пройшло не тільки цікаво,а й з користю)

Порядок формування, організація роботи сільської, селищної, міської рад та посадових осіб місцевого самоврядування

10.04.2024 на дисципліні "Місцеве самоврядування" (викладач доцент Голобородько Т.В., група ПУА-21) було розглянуто тему "Порядок формування, організація роботи сільської, селищної, міської рад та посадових осіб місцевого самоврядування". Питання як саме здійснюється управління громадою розглядалося англійською мовою.

Конфлікти в організації

10.04.2024 року викладач Денисенко Діана Олександрівна разом з групою ПУА-23 провели заняття з використанням англійської мови. Тема заняття: Конфлікти в організації. Впродовж заняття студенти розгадали кросворд, де головним словом була тема заняття, також розглянуто поняття конфлікту, його класифікація, моделі,  варіанти вирішення.

Система забезпечення економічної безпеки

04.04.2024 р. відбулася лекція з дисципліни "Економічна безпека" в групі ОП-21. Тема лекції "Система забезпечення економічної безпеки". Особливістю заняття стало те, що на основі проведеного аналізу структур управління, завдань і функцій, покладених на служби безпеки конкретних гірничодобувних підприємств України, виявлено аспекти, які потребують змін, у т.ч. організаційної структури шляхом розмежування функцій забезпечення суто економічної та окремо кримінальної безпеки. 

Студенти також дізналися, що з квітня 2024 року керувати Центральним, Інгулецьким та Північним ГЗК буде єдиний адміністративно-управлінський центр. Для цього створено гірничовидобувний департамент у структурі Операційної дирекції Групи.

Проведення лекції супроводжувалося англомовними ключовими словами.

Електронні послуги

03 квітня 2024 року на лекції з дисципліни "Електронне урядування" (група ПУА-21, лектор - доцент Голобородько Т.В.) було розглянуто сутність, суб'єктів та особливості надання  публічних (електронних публічних) послуг з використанням двомовного контенту. Серед матеріалів було використано відео про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг в Естонії англійською мовою.

Фінансовий аналіз

03 квітня 2024 року на лекції з дисципліни "Фінансовий аналіз" (лектор доцент Адамовська В.С.) здобувачі вищої освіти гр. ОП-20 та ОП-22ск познайомилися з сучасними методиками аналізу фінансової стійкості компанії (FinScore) та аналізу ринкової потужності компанії (MarketScore). 

Було визначено сучасні проблеми бізнесу, у т.ч. через неякісний фінансовий аналіз.

 Лекція була проведена з використанням двомовного контенту при вивченні показників фінансового аналізу, таких як: Cash Ratio, Debt Ratio, Financial Leverage, ROE, ROA.

Average values

15 березня 2024 року асистент кафедри Поросла Поліна Вадимівна провела практичне заняття з дисципліни Статистика в обліку на тему «Середні величини» (Average values) з використанням англомовного контенту. Студенти групи ОП-22 вивчили типи середніх величин та виконали задачі, в яких розрахували всі види середніх показників.

Foreign currency operations

13.03.2024 року з дисципліни Облік зовнішньоекономічної діяльності викладач – асистент Поросла П.В. розповіла студентам групи ОП-21 основні засади обліку валютних операцій (Foreign currency operations) з використанням англомовного контенту. На занятті розглянуто поняття exchange rate difference (курсова різниця) та sum difference (сумова різниця). Також студенти вивчили The Interbank Foreign Exchange Market (Міжбанківський валютний ринок) – систему безготівкових торгів іноземної валюти в Україні. Для кращого сприйняття інформації, студенти після вивчення теорії вирішили задачі, в якому розібрали бухгалтерський облік валютних операцій.

Methods of documentary and factual control

06 березня 2024 року на практичному занятті з дисципліни Державний фінансовий контроль група ОП-21 разом з викладачем – асистентом Порослою П.В. з’ясовували Methods of documentary and factual control (Прийоми документального та фактичного контролю) за допомогою англомовного контенту. На занятті також було досліджено види перевірок податкового та бухгалтерського обліку. До кожного виду контролю студенти розглядали практичні ситуації.

Мода і медіана в статистиці

01.03.2024 на практичному занятті з дисципліни «Статистика в обліку» асистент кафедри Поросла П.В. продемонструвала групі ОП-22 теоретичний матеріал на тему «Мода і медіана в статистиці» з використанням англомовного контенту. Студенти групи ОП-22 одразу застосували знання на практиці, вирішивши задачі на знаходження Моди та Медіани.

Етичні принципи аудиту

20.02.2024 на практичному занятті з аудиту (ОП-20, ОП-22-ск, викладач – асистент Поросла П.В.) було розглянуто етичні принципи аудиту згідно з International Code of Ethics for Professional Accountants (Міжнародним кодексом професійної поведінки бухгалтера). Практичне заняття було проведено з використанням англомовного контенту та за допомогою міжнародної фахової літератури. Після вивчення принципів, студенти дослідили життєві ситуації, де  визначили в яких випадках аудитор дотримувався етичних принципів.

Форми захисту соціально вразливих верств населення

06.11.2023 р. (понеділок) на 1-й парі (9.00-10.30) відбулась відкрита лекція (лектор доц. Архипенко С.В) з дисципліни "Соціальна політика та менеджмент" на тему "Форми захисту соціально вразливих верств населення". Серед присутніх: д.е.н., проф. Турило А.А., к.е.н, доцент Міщук Є.В., асистент Єлізаров І.Г., студенти групи ПУА-22 (2й курс).

Матеріал лекції охоплював питання 

1. Соціально вразливі категорії населення як пріоритетний напрям соціальної політики

2.Диференційований підхід щодо вибору форм і заходів підтримки соціально вразливих категорій населення

3.Державна молодіжна політика, її фінансування та гарантії соціального захисту молодих громадян

4.Центри соціальних служб та види соціальних послуг для молоді

5.Державна соціальна допомога сім’ям з дітьми та її види

6. Державна соціальна допомога інвалідам

Лекція проходила у форматі міт-зустрічі, з використанням двомовного контенту при подачі інформації на слайдах. Матеріал, винесений на слайди, подано структуровано, в логічній послідовності з розповіддю лектора.

За відгуками гостей, лекція пройшла динамічно, матеріал здобувачам пояснювався «зрозумілою мовою», з використанням прикладів і ситуацій з практики сьогодення. В лекції розкрито актуальні питання щодо особливостей соціального захисту молоді, сімей з дітьми та інвалідів. До обговорення дискусійних аспектів цих питань активно залучались здобувачі, що підтверджує актуальність теми для молоді. 

Загалом лекція пройшла на високому навчально-методичному рівні.

Індивідуальний розвиток лідера та інноваційність

13.10.2023 р. на 4-й парі відбулося відкрите лекційне заняття в групах ОП-23 та ПУА-23 з дисципліни  “Лідерство” на тему “Індивідуальний розвиток лідера та інноваційність”.

Викладач: канд. екон. наук, доцент кафедри ООПУА Голобородько Т.В.

Заняття відвідали:

завідувач кафедри ООПУА, канд. екон. наук, доцент Адамовська В.С; д-р екон. наук, професор Брадул О.М.; в.о. декана, канд. екон. наук, доцент Кутова Н.Г.; канд. екон. наук Єгорова О.М.

Під час лекції розглянуто наступні питання:

1. Основи сприяння навчанню, творчим підходам та інноваційності.

2. Механізми навчання та розвитку. Наставництво та менторство.


Вивчення теми "Індивідуальний розвиток лідера та інноваційність" є надзвичайно актуальним у сучасному світі. Лідерство та інновації відіграють ключову роль у розвитку будь-якої галузі, сприяючи зростанню конкурентоспроможності організацій та розвитку суспільства в цілому.


  Розвиток креативного мислення є невід'ємною частиною лідерського шляху, оскільки це дозволяє лідерам інноваційно діяти в невизначених ситуаціях, знаходити нестандартні рішення та створювати новаторські підходи до вирішення проблем. Креативність розширює горизонти можливостей, сприяє залученню та утриманню талановитих співробітників, а також допомагає вирішувати складні завдання, що вимагають оригінальності та винахідливості. Лідер, який розвиває креативне мислення, стає важливим керівником, спроможним створювати простір для генерування інноваційних ідей  та вести команду до успіху.


На занятті викладачем розглянуто такі методи розвитку асоціативного мислення, як:

1. Друдли

2. Складання ланцюжка асоціацій (логічний та асоціація, що втікає).

3. Пошук відсутніх асоціацій.

4. Відповідні асоціації.

5. Незвичайні асоціації.

6. Фіксація асоціації.

7. Створення ментальних карт.

Для створення візуального контенту використано програму штучного інтелекту Midjourney.

Загалом заняття було проведено на високому методичному рівні із використанням інтерактивних методів навчання та із залученням сучасних технічних засобів.


Особливості оподаткування фінансових установ

24 жовтня 2023 року доцент кафедри ООПУА к.е.н. Шепелюк Віра Анатоліївна провела практичне заняття в онлайн-режимі з навчальної дисципліни «Оподаткування суб’єктів господарювання» на тему:

«Особливості оподаткування фінансових установ» для здобувачів першого

(бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» денної форми навчання (група ОП-21).

Здобувачі продемонстрували навички самостійної роботи та відкритості до нових

знань, виступивши з доповідями та презентаціями.

Під час заняття студенти показали високий рівень володіння теоретичним матеріалом, студенти відповідали на тести та питання ребусу і кросворду по темі, вели діалогічне

мовлення, ставили питання, висловлювали власні думки, обговорювали проблемні питання.

Викладачем було продемонстровано добре володіння методикою проведення занять, вміння організувати та зацікавити

студентів, уміння утримувати їх увагу протягом усього практичного заняття та уважно реагувати на висловлювання здобувачів. На занятті було створено атмосферу доброзичливості і взаємоповаги.


Вступ до спеціальності Маркетинг

14 вересня 2023 р. на практичному занятті з дисципліни «Вступ до спеціальності» навички командної роботи відточували студенти спеціальності Маркетинг групи М-23. За результатами виконаного завдання команди оцінювали роботу одна одної за критеріями «Зміст», «Подача матеріалу», «Згуртованість команди».

Ось як це відбувалося: 

Звіт про захоплення КіберМаркетингу об'єднаною силою могутніх Десептиконів

Склад команди:

1) Чаус Михайло

2) Тунік Євгенія

3) Маринич Віталій

4) Бузатова Анастасія

5) Ясюра Анастасія

6) Борисенко Вероніка

Під час битви за кібертрон у сфері Маркетингу на практичному занятті з дисципліни «Вступ до спеціальності»  наша команда змогла зайняти стратегічну позицію на території

“Зміст” завдяки якісній структурі та викладу тексту матеріалу, а також завдяки командній роботі, адже кожен учасник зробив свій внесок у цю захоплення територій КіберМаркетингу. Кожен кібер-боєць допомагав товаришам. Кожен учасник

брав активну участь та підтримував зв'язок, завдяки чому ми утримуємо позиції на території “Згуртованість команди”. 

Бойовий звіт зробив Лідер Десептиконів - Чаус Михайло.

NATIONAL SECURITY

01.06.2023 р. відбулося заключне заняття з дисципліни "Національна безпека" у магістрантів групи ПУА-22м, на якому було узагальнено базову термінологію англійською мовою.

Слід відзначити ⭐Єловського Дениса і ⭐Денисенко Діану, які показали зацікавленість поглиблювати професійну англійську.

Кафедра ООПУА анонсує проведення флешмобу "Тижні англійської" у наступному навчальному році.

У межах заходу здобувачі освіти усіх курсів поглиблюватимуть знання професійної термінології англійською мовою на заняттях з різноманітних професійноорієнтованих дисциплін🇬🇧

Business essence and business concept development

19.05.2023 р. кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування Буркова Людмила Анатоліївна провела лекційне заняття з дисципліни «Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва» («Accounting and reporting of small business entities») на тему: «Сутність бізнесу та розробка концепції бізнесу» («Business essence and business concept development») за використанням двомовного контенту.🇬🇧🇺🇦

Частина лекційного матеріалу була представлена іноземною (англійською) та державною мовами.🇺🇦

2️⃣Заняття проведено для студентів 2 курсу групи ОП-21 спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

ℹ️Також підготовили презентації та виступили з доповідями за використанням двомовного контенту Калініченко Катерина⭐ на тему «Процес створення бізнесу та ключові риси підприємця» («The process of creating a business and the key features of an entrepreneur») та Крамаренко Анна⭐ на тему «Що таке бізнес? Розуміння різних типів та розмірів компаній» («What is a Business? Understanding Different Types and Company Sizes»). 

System of Electronic Payments of the National bank of Ukraine

19.05.2023 р. кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування Буркова Людмила Анатоліївна провела лекційне заняття з дисципліни «Державний фінансовий контроль» (State financial control) на тему: «Система електронних платежів Національного банку України» (System of Electronic Payments of the National bank of Ukraine) за використанням двомовного контенту 🇬🇧🇺🇦

🗝️Частина лекційного матеріалу була представлена іноземною (англійською) та державною мовами.

Володіння англійською мовою визнане базовим життєвим умінням ХХІ століття нарівні з умінням користуватися комп’ютером. Англійська мова надає студентам можливість працювати зі значно ширшим розмаїттям інформації, ознайомлюватися із більшою кількістю поглядів, аніж це можна було би зробити тільки рідною мовою.

🔵Проведення занять із застосуванням двомовного контенту надає можливість підвищити рівень володіння студентами англійською мовою.

💎Заняття проведено для студентів 3 курсу групи ОП-20 та 1 курсу групи ОП-22ск спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Робота з Google Drive

19.05.2023 року студенти групи ПУА-22 (ОПП Публічне управління та адміністрування) розглядали тему "Робота з Google Drive" (викладач - к.е.н., доцент, доцент кафедри ООПУА Голобородько Т.В.).

Питання "Створення та налаштування Google документа" розглянуто англійською мовою з презентацією інформації щодо Google Drive з використанням англомовного інтерфейсу.

Знання англійської мови у поєднанні зі знаннями про Google Drive нададуть студентам можливість комунікувати, співпрацювати та обмінюватися інформацією з колегами та співробітниками з різних країн, а також розширять їх можливості для пошуку та опрацювання інформації, організації робочих процесів та збереження даних у цифровому середовищі. 

DEVELOPMENT OF THE DIGITAL ECONOMY AND SOCIETY

17.05.2023 року доцент Голобородько Т.В. разом зі студентами групи ПУА-20 (ОПП Публічне управління та адміністрування) розглянули питання визначення сутності понять у сфері електронного урядування англійською мовою.
Навчальна дисципліна: "Електронне урядування"

Тема 🖋️РОЗВИТОК ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ ТА СУСПІЛЬСТВА

CSRT OPIC GROWTH RATES: FORMULA, HOW TO CALCULATE, AND DEFINITION

12.05.2023 професор Турило А.А. провів лекцію з дисципліни "Соціальна відповідальність " на тему "CSRT OPIC GROWTH RATES: FORMULA, HOW TO CALCULATE, AND DEFINITION" у групах магістрів спеціальностей 281 Публічне управління та адміністрування та 071 Облік і оподаткування англійською мовою.

Management of individual components of the project

⭐11.05.2023 року доцентом кафедри ООПУА Архипенко С.В. з дисципліни «Документознавство в публічній сфері» в гр. ПУА-22м проведено лекційне заняття на тему «Управління окремими складовими проекту» (Management of individual components of the project) з використанням двомовного контенту.🇺🇦🇬🇧

🖋️Окремі складові теми (назва теми та питань для розгляду, глосарій термінів, окремі поняття в темі тощо) пропонувались студентам одразу 2-ма мовами – українською та англійською.

🧠Такий підхід надасть змогу не тільки опанувати поточний матеріал дисципліни, а й прокачати свої навички з ділової англійської мови.

SYSTEM OF POLITICAL INSTITUTIONS

27.04.2023 р. кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування Адамовська Вікторія Сергіївна провела поточне відкрите лекційне заняття з дисципліни «Політичні інститути і процеси» на тему: «Система політичних інститутів».

👩‍💼🤵Заняття проведено для студентів другого курсу групи ПУА-21 спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».

Лекційне заняття проведено в дистанційному режимі з використанням програми GoogleMeet.💻

🗝️Вікторією Сергіївною було підібрано цікавий навчальний матеріал, що дозволив застосовувати прийоми розповіді, пояснення, коментування та зберігати стійку увагу студентів продовж усього заняття. Лекція характеризувалася чіткою структурою, логічністю, доступністю та аргументованістю викладення матеріалу. Підготовлена презентація ілюструвала центральні моменти лекції.

На увагу заслуговує організація Адамовською В.С. командної роботи студентів. Під час проведення заняття студенти були залучені до активної участі, а саме:

💎1. Наталія Лі підготовила презентацію та виступила з доповіддю на тему «Система політичних інститутів США». При цьому частина доповіді була представлена іноземною (англійською) мовою.

💎2. Дмитро Сторожук підготував презентацію та виступив з доповіддю на тему «Форма правління Великобританії».

💎3. Дмитро Вербинець підготував презентацію та виступив з доповіддю на тему «Політичні інститути Польщі».

💎4. Вікторія Дорошенко підготувала презентацію та виступила з доповіддю на тему «Держава і громадянське суспільство».

👍Адамовською В.С. лекційне заняття було проведено на високому професійному рівні, державною мовою. Крім того, англійською мовою було оголошено глосарій найбільш вживаних термінів в межах досліджуваної теми.

👩‍💼👩‍💼👩‍💼🤵Заняття відвідали: в.о. декана факультету економіки та управління бізнесом, к.е.н., доцент Кутова Н.Г.; к.е.н., доцент, доцент кафедри ООПУА Буркова Л.А.; к.е.н., доцент, доцент кафедри ООПУА Голобородько Т.В., асистент кафедри ООПУА Єлізаров І.Г.

Корпоративна соціальна відповідальність

07.04.2023 року професор, доктор економічних наук Турило А.А. провів лекційне заняття для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти (ОПП Публічне управління та адміністрування" та ОПП Облік і оподаткування") з дисципліни "Соціальна відповідальність" на тему "Корпоративна соціальна відповідальність" англійської мовою.

Були розглянуті наступні питання:

✔️Що таке корпоративна соціальна відповідальність?

✔️Ключові продукти та послуги корпоративної соціальної відповідальності.

✔️Що є прикладом корпоративної соціальної відповідальності?

✔️Які основні переваги корпоративної соціальної відповідальності?

✔️Як використовувати корпоративну соціальну відповідальність?

✔️Якими є стандарти корпоративної соціальної відповідальності?

Переглянути презентацію

Лідерство та управління стресом

11.11.2022 р. на 1-й парі відбулося відкрите практичне заняття в групі ОП-22 з дисципліни

“Лідерство” на тему “Лідерство та управління стресом”.

Викладач: канд. екон. наук, доцент кафедри ООПУА – Голобородько Т.В.

Заняття відвідали: завідувач кафедри ООПУА, канд. екон. наук, доцент Адамовська В.С; канд. екон. наук, доцент Буркова Л.А.; д-р екон. наук, професор Турило А.А.; т.в.о. декана, канд. екон. наук, доцент Кутова Н.Г., завідувач навчально-методичного відділу Івашура С.Л.; Керівник Центр забезпечення якості вищої освіти КНУ, канд. психологічних наук, доцент Тарасова О.В. 

На занятті викладачем проведено опитування за темою “Лідерство та управління стресом” із використанням Google Презентації.

Викладачем визначено рівень знань студентів за наступними питаннями лекції: переживання стресу, управління стресом, особисті стратегії подолання та протидії стресу, запобігання стресам та особистий розвиток лідера.

Студенти виконували завдання з використанням інтерактивних методів навчання.

Студенти вправно володіли вивченою лексикою, вміло виконували вправи по темі, вели діалогічне мовлення, висловлювали власні думки, обговорювали проблемні питання.

Також студенти захистили свої проекти самостійної роботи на тему «Баланс життя».

Загалом заняття було проведено на високому методичному рівні із залученням сучасних технічних засобів.

Податок на доходи фізичних осіб

7 листопада 2022 р., на 1 парі відбулася відкрита лекція к.е.н., доцента кафедри ООПУА Буркової Л.А. з дисципліни «Загальнодержавні податки і збори» на тему «Податок на доходи фізичних осіб» для студентів 2-го курсу спеціальності «Облік і оподаткування» факультету економіки та управління бізнесом. 📊

Лекція проходила в дистанційному режимі з використанням програми ГуглМіт.👩‍💻👨‍💻

Лектором було підібрано цікавий навчальний матеріал, що дозволив застосовувати прийоми розповіді, характеристики, пояснення, коментування та зберігати стійку увагу слухачів протягом усього заняття. 👥

Окрім того, Буркова Л.А. постійно залучала студентів до активної участі у занятті, використовуючи сучасні методичні прийоми та заохочувальні стимули. 💡

Студенти приймали активну участь в обговоренні дискусійних питань. 🗣️🗣️

На увагу заслуговує організація лектором командної роботи студентів та засвоєння навчального матеріалу в ігровій формі «Правда – не правда». 👍

Під час гри одна команда студентів задавала питання іншій команді щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та стосовно інших податків і зборів, при цьому питання були сформульовані таким чином, щоб відповідь звучала як «правда» або «не правда». Потім команди мінялися місцями.

Людмила Анатоліївна показала високий рівень навчально-методичного викладення матеріалу, професіоналізм та широку ерудицію, вміння зосередити увагу слухачів на головних положеннях матеріалу лекції, створити творчу та робочу атмосферу.💯

Організація проведення та документального оформлення результатів податкових перевірок

03.11.2022 канд. екон. наук, доцент кафедри ООПУА Шепелюк В.А. провела відкрите практичне заняття в групі ОП-22м.

Дисципліна: "Податковий контроль та аудит".

Тема: “Організація проведення та документального оформлення результатів податкових перевірок”.

Який шлях оберуть магістри: стануть бухгалтерами, чи податківцями, чи підприємцями - вони знатимуть все про особливості проведненя податкових перевіро

Емоційні картки

Одним із завдань самостійної роботи з дисципліни Лідерство є розробка емоційної картки 🖼️

Саме такі картки створили студенти першого курсу групи ОП-22 (спеціальність Облік і оподаткування).👍👍👍

Вміння управляти власними емоціями, розрізняти емоції інших людей - складові емоційного інтелекту. ❤️🧠

На практичному занятті здобувачі аналізують міміку своїх одногрупників😀😭

«Всі зміни відбуваються в котельні наших емоцій – так дізнайтеся, як розпалити там вогонь». -Джефф Дьюар

Податок на доходи фізичних осіб

💰«Тридцять срібних отримують лише ті, хто не платить податків. Всі інші отримують значно менше» (Владислав Гжещик, польський сатирик).

Ця фраза яскраво характеризує важливість податків та їх впливу на розмір отримуваних доходів працівниками.

📢17 грудня 2021 року кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування Буркова Людмила Анатоліївна провела поточне відкрите лекційне заняття з дисципліни «Загальнодержавні податки та збори» на тему: «Податок на доходи фізичних осіб».

Заняття проведено для студентів другого курсу групи ОП-20-1 спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

👠👠Заняття відвідали: завідувач навчально-методичного відділу Івашура С.Л.; завідувач кафедри ООПУА, к.е.н., доцент Адамовська В.С.; к.е.н., доцент кафедри ООПУА Ярова А.Б.; к.е.н, старший викладач кафедри ООПУА Голобородько Т.В.; асистент кафедри ООПУА Семеняка Т.В., к.т.н., доцент кафедри збагачення корисних копалин і хімії Кушнірук Н.В.

🖋️Відгук відвідувачів: Оподаткування доходів фізичних осіб – тема, актуальність якої випливає з того, що кожна людина зіткається з ПДФО щоразу при отриманні різного виду доходів.

Під час відкритої онлайн-лекції доцент Буркова Людмила Анатоліївна розповіла студентам про сутність заробітної плати, її структуру та чинники, які впливають на її величину, а також окреслила види утримань, які здійснюються із заробітної плати. Лектором наведено статистичні данні щодо динаміки та структури податкових надходжень до бюджетів різних рівнів. Акцентовано увагу на тому, що в Україні ПДФО є одним з бюджетоутворюючих податків. Під час заняття лекторка ознайомила студентів з основними елементами ПДФО та ключовими поняттями теми. Окремої уваги заслуговують освітлені лекторкою питання щодо особливостей застосування податкової знижки та витрат, які до неї включаються; які виплати працівникам можуть розглядатися в якості їх додаткового блага, особливості їх визнання та спірні питання, що виникають з цього приводу тощо. Для наочного представлення основних положень теми лектором було використано якісну за змістом та професійно підготовлену презентацію.

😃Доведений матеріал викликав глибокий інтерес серед присутніх, що забезпечило ефективне спілкування між викладачем та студентами, відбувся зворотній зв’язок та жвава дискусія. Для комунікації з аудиторією використана платформа Google Meet, що дало лектору змогу активно залучати учасників до спілкування, яким лектор володіє досконало.

📈Для ознайомлення з історією виникнення ПДФО та основними етапами його становлення в Україні здобувач вищої освіти Запецька Марія підготувала цікаву доповідь та якісну презентацією.

🔋🔋🔋Інтерактивна частина заняття – неймовірна! Для закріплення теоретичних основ питань теми Буркова Л.А. підготувала цікаві інтерактивні завдання, серед яких: «Питання-відповідь», «Податкові анаграми», «Податкова головоломка» та захоплюючі ребуси. Вони були проведені в ігровій формі зі студентами, які змагалися між собою у знаннях, для чого поділилися на дві команди: «Медузи» та «100 балів». Це викликало безліч позитивних емоцій у студентів.

🇺🇦Лекційне заняття Бурковою Л.А. було проведено на високому професійному рівні, державною мовою.

Аналіз взаємозв’язку «витрати-обсяг-прибуток

📢16.11.2021 р. доцент кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування Ярова Алла Борисівна провела поточне відкрите лекційне заняття з дисципліни «Управлінський облік»  на тему «Аналіз взаємозв’язку «витрати-обсяг-прибуток».

👨‍🎓👩‍🎓Відкрите заняття було проведено в групах ОП-18-1, ОП-20-1ск (студенти другого та четвертого курсів спеціальності 071 «Облік і оподаткування»).

👠👠Заняття відвідали: завідувач навчально-методичного відділу Івашура С.Л.; завідувач кафедри ООПУА, к.е.н., доцент Адамовська В.С.; к.е.н., доцент кафедри ООПУА Буркова Л.А..; к.е.н, доцент кафедри ООПУА Шепелюк В.А.; к.е.н, доцент кафедри ООПУА Міщук Є.В. Також відкриту пару відвідала старший викладач кафедри моделювання і програмного забезпечення – Шаповалова Н.Н.

📌Відгук колег: «Лекція доцента  Ярової А.Б. організована і проведена на рівні сучасних європейських ЗВО і відповідає якості, котру  вимагає сучасна  західна освіта. Викладач демонструє володіння своїм предметом, досягає заданих  методичних цілей заняття. Студентська аудиторія активна, що вказує на зацікавленість предметом. Доцент Ярова А.Б.  на відмінно справилась з проведенням дистанційного заняття з допомогою платформи Google Meet. Загалом відкрита лекція проведена на високому науковому рівні».

Конституційні засади принципу демократії в діяльності публічної адміністрації

📢👨‍⚖️Демократія - найгірша форма правління, якщо не вважати всіх інших. У. Черчілль.

🗓️7.10.2021 р. старший викладач кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування Семеняка Тетяна Володимирівна провела поточне відкрите лекційне заняття з дисципліни «Нормативно-правове регулювання в публічному управлінні» на тему: «Конституційні засади принципу демократії в діяльності публічної адміністрації».

🖋️Відкрите заняття було проведено в групі ПУА-20 (студенти другого курсу спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування).

👠👠Заняття відвідали: завідувач навчально-методичного відділу Івашура С.Л.; декан ФЕУБ, д.е.н., професор Брадул О.М.; завідувач кафедри ООПУА, к.е.н., доцент Адамовська В.С.; к.е.н., доцент кафедри ООПУА Архипенко С.В.; к.е.н, старший викладач кафедри ООПУА Шепелюк В.А.; к.е.н, старший викладач кафедри ООПУА Голобородько Т. В.

🗨️🗨️Між викладачем та студентами постійно підтримувався діалог.

Варто відмітити тісну комунікацію з аудиторією. Це дає змогу як промоніторити наявні знання студентів, так і зрозуміти ступінь засвоєння нового матеріалу.

Викладач, розглядаючи принципи демократичної держави, залучила студентів до спільного тлумачення цих принципів. 🖇️

🧠Різноманітність і доцільність форми роботи на занятті стимулювали творче мислення у студентів.

🗣️Студенти групи активно приймали участь в обговоренні питань, демонстрували вже наявні базові знання конституційних засад.

💻Викладачем ефективно використано інструменти дистанційного навчання.

Викладач представила інформативну презентацію, наповнену рисунками і таблицями, що дало можливість легко сприймати та засвоювати лекційний матеріал.

Викладач використала різноманітні аудіовізуальні матеріали, продемонструвала ясність викладу матеріалу та контакт з аудиторією.

👩‍🏫Заняття проведено на високому професійному рівні.

📈Ефективність заняття була зумовлена вдалою комбінацією різних видів роботи: усного мовлення, проведення презентації, а також опитуванням студентів. Семеняка Т.В. усі теоретичні положення пояснювала, наводячи зрозумілі приклади.🇺🇦