Індивідуальна освітня траєкторія – персональний шлях реалізації особистісного та професійного потенціалу здобувача вищої освіти!
Документи, що регламентують порядок формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувача вищої освіти Криворізького національного університету
Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» (стаття 62, пункт 15) особи, які навчаються у закладах вищої освіти мають право на вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менш як 25 відсотків загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для даного рівня вищої освіти. При цьому здобувачі певного рівня вищої освіти мають право вибирати навчальні дисципліни, що пропонуються для інших рівнів вищої освіти, за погодженням з керівником відповідного факультету чи підрозділу.
Це право реалізується здобувачами Криворізького національного університету відповідно до:
Положення про організацію освітнього процесу у КНУ
Положенням про формування здобувачами КНУ індивідуальної траєкторії навчання
Для планування та організації навчального процесу на кожний навчальний рік складається робочий навчальний план, який формується на підставі навчального плану відповідної освітньої програми та затвердженого переліку вибіркових дисциплін.
До переліку дисциплін робочого навчального плану входять нормативні дисципліни, які є обов’язковими для вивчення всіма студентами, та кількість вибіркових дисциплін, які студенти обирають самостійно. Для вибіркових курсів вказується розподілення кредитів щодо джерела вибору (між вибірковими дисциплінами з ОПП та Банку вибіркових дисциплін університету).
Відео-інструкції
Як зареєструватися у програмному комплексі «АСУ ЗВО» КНУ (створення особистого кабінету)?
Як можна ознайомитися з вибірковими дисциплінами?
Як можна здійснити процедуру обрання вибіркових дисциплін в особистому кабінеті у програмному комплексі «АСУ ЗВО» ?
Вільний вибір навчальних дисциплін передбачає право здобувачів освіти на формування індивідуальної освітньої траєкторії.
Здобувач освіти має можливість вибору:
▪ із вибіркової складової навчального плану освітньої програми, за якою студент навчається;
▪ із вибіркової складової навчального плану іншої освітньої програми того самого освітнього рівня;
▪ із блоку обов'язкових дисциплін іншої освітньої програми того самого освітнього рівня;
▪ із вибіркової складової навчального плану іншої освітньої програми іншого освітнього рівня (вибір із Банку вибіркових дисциплін);
▪ будь-якої дисципліни, яку запропонували на вибір викладачі/кафедра/факультет, незалежно від спеціальності, якій вона викладається, окрім тих дисциплін, вивчення яких передбачає отримання спеціальних компетенцій;
▪ із навчальних дисциплін в іншому закладі вищої освіти щодо реалізації студентом права на академічну мобільність.
Здобувачеві освіти може бути відмовлено в реалізації його вибору та запропоновано здійснити новий вибір, якщо:
▪ кількість здобувачів освіти, які обрали навчальну дисципліну перевищує максимальну кількість, яку заздалегідь установив ФЕУБ;
▪ кількість здобувачів вищої освіти, які обрали навчальну дисципліну, є меншою за встановлені в КНУ мінімуми (не менше 10 осіб для денної форми навчання та не менше 8 осіб для студентів заочної форми навчання (Наказ КНУ «Про затвердження норм часу для планування та обліку навчальної та іншої роботи науково-педагогічних працівників» №223 від 21.07.2021);
▪ кількість кредитів за обраними дисциплінами є меншою за необхідну для присвоєння академічної кваліфікації;
▪ наслідком його вибору навчальної дисципліни є перевищення встановленого максимуму кількості навчальних дисциплін, які студент може опановувати одночасно, і/або кількості підсумкових (семестрових) форм контролю;
▪ результати навчання за обраними дисциплінами за рівнем не відповідають дескрипторам того рівня Національної рамки кваліфікацій України, на який орієнтована програма;
▪ здобувач вищої освіти не володіє необхідними для успішного навчання знаннями та вмінням.
ПОРЯДОК РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА ВІЛЬНОГО ВИБОРУ
СТУДЕНТАМИ ВИБІРКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН
Кафедра ООПУА до 01 лютого кожного навчального року подає до деканату ФЕУБ список дисциплін, які пропонуються для вибору студентам на наступний навчальний рік, а робочі навчальні програми й короткі анотації цих дисциплін, оформлені відповідно до нормативної бази КНУ, ‒ до репозиторію на WEB-порталі університету.
Вчена рада ФЕУБ затверджує блок або перелік дисциплін вільного вибору студентів за всіма рівнями вищої освіти й надає цей перелік до навчально-методичного відділу для формування бази даних у програмний комплекс «АСУ ЗВО».
Деканати спільно з кафедрами до 01 березня ознайомлюють студентів, які починають вивчення вибіркових дисциплін у наступному році, із порядком вибору курсів, доводять до відома студентів перелік вибіркових дисциплін і їх опис та інформують студентів про особливості формування груп для вивчення вибіркових дисциплін на наступний навчальний рік. Для здобувачів вищої освіти, у яких вивчення вибіркових дисциплін починається на 1 курсі, упродовж першого тижня вересня поточного навчального року проводять виробничі збори студентів курсу, на яких доводять до відома перелік вибіркових дисциплін поточного навчального року та нормативні вимоги щодо їх вивчення, надають перелік вибіркових дисциплін старостам груп.
Вибір дисциплін здобувачі здійснюють самостійно шляхом подання письмової заяви на ім’я декана факультету до 7 березня поточного навчального року за зразком (Бланк заяви). Заява зберігається в деканаті протягом усього терміну навчання студента.
На підставі поданих заяв та сформованих за ними списків до 15 березня декан факультету готує подання на розподілення академічних груп за обраними дисциплінами та подає до навчально-методичного відділу за зразком.
У разі, якщо для вивчення окремої вибіркової дисципліни не сформувалася група з мінімальною кількістю студентів (згідно з наказом «Про затвердження норм часу для планування та обліку навчальної та іншої роботи науково-методичних працівників»), декан спільно з кафедрами доводить до відома студентів перелік вибіркових дисциплін, які не будуть вивчатися. Після цього студент протягом тижня повинен обрати іншу дисципліну, для вивчення якої сформувалася (чи формується) кількісно достатня група студентів. Після чого студенти мають право доступу до процедури обрання з особистого кабінету в програмному комплексі «АСУ ЗВО» (http://asu.knu.edu.ua/).
Студент, який з поважної причини (хвороба, академічна мобільність тощо) не визначився з вибірковими дисциплінами, має право визначитися протягом першого робочого тижня після того, як він з'явився на навчання.
Студент, який не визначився з переліком вибіркових дисциплін та не подав заповнену заяву у визначені терміни, буде записаний на вивчення тих дисциплін, які деканат, за погодженням із завідувачами випускових кафедр, уважатиме необхідними для оптимізації кількісного складу академічних груп.
Студент в односторонньому порядку не може відмовитися від вибраного й затвердженого вченою радою факультету переліку дисциплін. Самочинна відмова від вивчення вибіркових курсів тягне за собою академічну заборгованість, за що студент може бути відрахований з університету.
Право вибору надається всім студентам !
27 лютого 2025 року студенти кафедри МООПУ мали можливість взяти участь в онлайн-зустрічі з викладачами для вибору індивідуальної траєкторії навчання. Ця зустріч стала важливою подією, що дозволила студентам глибше ознайомитися з різноманітними дисциплінами та курсами, які пропонує кафедра.
Під час зустрічі викладачі представили студентам короткі презентації про сутність дисциплін. Студенти отримали можливість задати питання викладачам та отримати консультації щодо вибору курсів, які найкраще відповідають їхнім інтересам та кар'єрним планам.
Ця онлайн-зустріч стала важливим кроком у забезпеченні індивідуального підходу до навчання студентів кафедри МООПУ, дозволяючи їм формувати власну освітню траєкторію та досягати успіхів у майбутній професійній діяльності.
10.09.2024 року для здобувачів другого (магісткрського) рівня вищої освіти
спеціальней
071 Облік і оподаткування
281 Публічне управління та адміністрування
було проведено зустріч щодо вільного вибору навчальних дисциплін на 2024-2025 н.р.
29.02.2024 року для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
спеціальней
071 Облік і оподаткування
075 Маркетинг
281 Публічне управління та адміністрування
було проведено зустріч щодо вільного вибору навчальних дисциплін на 2024-2025 н.р.
15.09.2023 року, відбулася зустріч щодо вільного вибору дисциплін здобувачами вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей
✔️Облік і оподаткування (очний формат)
✔️Публічне управління та адміністрування (дистанційний формат)
Зі студентами було обговорено процедуру здійснення вільного вибору.
28.02.2022 року, відбулася зустріч щодо вільного вибору дисциплін здобувачами вищої освіти спеціальностей
✔️Облік і оподаткування та
✔️Публічне управління та адміністрування
Зі студентами було обговорено процедуру здійснення вільного вибору. 🖋️
Викладачі Криворізького національного університету виступили з презентаціями дисциплін.
Серед доповідачів:
⭐старший викладач кафедри іноземних мов Костіна Людмила Сергіївна
⭐завідувач кафедри фінансів суб’єктів господарювання та інноваційного розвитку, кандидат економічних наук, доцент Короленко Ріта Вікторівна
⭐доцент кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування, кандидат економічних наук, доцент Міщук Євгенія Володимирівна
⭐доцент кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування, кандидат економічних наук, доцент Архипенко Світлана Вікторівна